HOME OPISY OKŁADEK RANKINGI I ZESTAWIENIA ARTYKUŁY BIOGRAFIE TWÓRCÓW POLECANE O SERWISIE & KONTAKT
HOME OPISY OKŁADEK RANKINGI I ZESTAWIENIA ARTYKUŁY BIOGRAFIE TWÓRCÓW POLECANE O SERWISIE & KONTAKT

strona główna > opisy okładek > Kapela Ze Wsi Warszawa - Nord

Cover awArts 2019


Kapela Ze Wsi Warszawa:
Nord

Michał Stępień, 7.5.2013

Kapela Ze Wsi Warszawa - Nord


Karrot Kommando, 2012

Projekt: Paweł Sky
Zdjęcia: Radosław Polak

http://www.myspace.com/warsawvillageband

http://www.ambient-from-sky.info/

Pin it!

Autorem okładki do płyty Nord Kapeli ze Wsi Warszawa jest Paweł Sky. W swoim projekcie nawiązywał do tytułu płyty, do którego podszedł w sposób intuicyjny. Proces tworzenia okładki zamknął się w kwadransie, a efekt końcowy według zespołu bardzo dobrze oddaje charakter muzyki zawartej na płycie.

Biel, która dominuje na okładce symbolizuje północ wraz z jej śniegami oraz nawiązuje do skandynawskiego projektowania minimalistycznego. Logotyp będący tytułem płyty jest wypełniony szeregiem symboli. Paweł Sky wyjaśnia: "...chciałem stworzyć pewien symboliczny zapis pewnej idei, aby był z jednej strony czytelny i jasny - a w zależności od interpretacji odbiorcy - miał kilka warstw. Żeby każdy mógł wyczytać własną opowieść." Mnogość symboli zdobiących okładkę płyty Nord sprawia, że całość jest kompozycją otwartą.

Piktogramy składające się na literę "O" mogą symbolizować Słońce, które równoważone jest przez Księżyc zawarty w literze "D". Wspólnie obie litery nawiązują do równonocy. Litera "O" przedstawia również Różę Wiatrów, która wskazuje na kierunek północny. Pod Różą Wiatrów znajdują się południki w postaci pofalowanych pod wpływem wiatru linii. Skojarzeń może być na pewno więcej, wystarczy się przyjrzeć i wejść w dialog z grafiką zaprezentowaną na okładce płyty Nord. Warto jeszcze zwrócić uwagę na zdjęcia autorstwa Radosława Polaka znajdujące się wewnątrz płyty. Idealnie wpasowują się w charakter całej płyty świetnie ukazując chłód Północy.

Na twórczość Pawła Skaya składają się poza okładkami płyt również plakaty oraz przedsięwzięcia artystyczne, których głównym motto jest kreacja poprzez rekreację i na odwrót. Inspiracje czerpie z obserwacji znaków drogowych doceniając ich czytelność, symboliczność oraz oszczędność. Wyznaje zasadę "czym mniej tym lepiej", wzorując się na skandynawskim designie. Swoje prace traktuje jako szanse na nawiązanie kontaktu z odbiorcą. Poprzez plakat, w którym nawiązuje do tradycji Polskiej Szkoły Plakatu, stara się zwrócić uwagę widza na zagadnienia dotyczące życia społecznego. Ponad 50 jego prac składa się na dwa cykle. WARsaw przedstawia Warszawę widzianą z perspektywy autora natomiast cyklem plakatów Civil War nawiązuje do emocjonalnej wojny domowej, która trwa każdego dnia. Jego prace prezentowane były podczas 15. Salonu Plakatu Polskiego. Po więcej informacji na temat działalności Pawła zapraszam na jego stronę www.ambient-from-sky.info

PS: Obecnie plakaty autorstwa Pawła Skaya prezentowane są w Galerii W-Z położonej w ciągu pieszym najstarszych schodów ruchomych w Warszawie, tuż obok Kolumny Zygmunta.

Pin it!

Komentarze

Mateusz: Ta rozciągnięta typografia jest niewybaczalna... sorry

Okładki Kapela Ze Wsi Warszawa

Wybierz okładkę, aby poznać jej historię:

opisy okładek
ostatnio dodane:
Gribojedow: Won To Now
Various: AM/PM
The Offspring: Americana

rankingi i zestawienia
ostatnio dodane:
Najlepsze polskie okładki płyt 2015, pt. 3
Najlepsze polskie okładki płyt 2015, pt. 2
Najlepsze polskie okładki płyt 2015, pt. 1

artykuły
ostatnio dodane:
Okładkologia Pink Floyd III
Okładkologia Pink Floyd II
Okładkologia Pink Floyd I

biografie twórców
ostatnio dodane:
Rosław Szaybo
Jan Sawka
Marek Karewicz

polecane
o serwisie & kontakt
prawa autorskie
mapa serwisu

Online od 2008; obecna wersja od 2011; tak, wiem - najwyższy czas na zmiany kreacja   stiopa.com
creative commons - kopiując podaj link do źródła, nie wykorzystuj komercyjnie

w
górę