HOME OPISY OKŁADEK RANKINGI I ZESTAWIENIA ARTYKUŁY BIOGRAFIE TWÓRCÓW POLECANE O SERWISIE & KONTAKT
HOME OPISY OKŁADEK RANKINGI I ZESTAWIENIA ARTYKUŁY BIOGRAFIE TWÓRCÓW POLECANE O SERWISIE & KONTAKT

strona główna > Cover Awarts 2013

Cover Awarts 2013
25-11top świat
10-1top świat 25-11top Polska10-1top PolskaNa początek należy się kilka wyjaśnień, zwłaszcza dla tych, którzy zabłądzili w Internecie. Plebiscyt Cover Awarts 2013 to inicjatywa Decybeli Dizajnu i serwisu Okladki.net, od początku grudnia mogliście głosować na najlepsze okładki 2013 roku. Musimy przyznać, że kompletnie nas zaskoczyliście!

Po pierwsze: zainteresowaniem – oddanych zostało 11415 głosów, o plebiscycie informowali m.in. STGU, 2+3D, Łowcy Dizajnu, a nawet sami artyści, na których okładki mogliście głosować. Dodatkowo, przez cały grudzień o swoich typach na ten rok napisali dla nas znani ze świata dizajnu i muzyki – Edgar Bąk, Forin, Wojciech Kurcharczyk, Jacek Walesiak, Andrzej Leraczyk i Tomasz Jurecki oraz studia graficzne Grafixpol, Moonmadness i drobczyk+kopaniszyn. Zobaczycie sami, na ile ich wybory pokrywają się z Waszymi.

Po drugie: zaskoczyliście nas swoim wyborem – obecność wielu okładek w pierwszej dziesiątce nas zadziwiła, podobnie jak nieobecność okładek, których się w niej spodziewaliśmy. Stąd nasza decyzja, żeby pokazać Wam okładki, które wybraliście jako najlepsze do miejsca 25.

Dziękujemy wszystkim za pomoc – cel został osiągnięty, w świat poszła wiadomość, że dobre projektowanie w muzyce jest ważne i istotne. Plebiscytem zainteresowała się większość wydawnictw muzycznych, pozostałe zobowiązały się do poprawy w przyszłym roku. Ze swojej strony obiecujemy, że w myśl tej dziwnej teorii jakoby ludzie uczyli się na błędach, przyszłoroczna edycja Cover Awarts będzie jeszcze szerzej zakrojona i czeka Was jeszcze więcej niespodzianek.

Online od 2008; obecna wersja od 2011; tak, wiem - najwyższy czas na zmiany kreacja   stiopa.com
creative commons - kopiując podaj link do źródła, nie wykorzystuj komercyjnie

w
górę